
Helka ry ja Suomen Kotiseutuliitto järjestävät yhteisen keskusteluillan ajankohtaisista jäsenaiheista torstaina 10.11. klo 17.00 – 18.30. Lähde mukaan jäseniltaan kuulemaan, mitä valtakunnallinen kattojärjestömme Kotiseutuliitto tarjoaa kaupunginosayhdistyksille! Kahvia ja pientä iltapalaa on tarjolla klo 16.30 alkaen. Paikkana on Kotiseutuliiton toimisto, os. Kalevankatu 13 A (5. krs hissillä).
Kuulemme illan aluksi Kotiseutuliiton palveluista Helsingissä toimiville kaupunginosayhdistyksille. Sitä seuraa kahden eri jäsenrekisteripalvelun tiiviit käyttöesittelyt, jäsenyhdistyskäyttäjien toimesta. Iltaan on varattu myös runsaasti aikaa kysymyksille ja keskustelulle. Ilmoittaudu iltaan viimeistään ma 7.11. sähköpostitse pirjo.tulikukka[at]helka.net (tai p. 0415222071). Iltaan mahtuu enintään 24 osallistujaa, joten kannattaa ilmoittautua ajoissa.
Illan ohjelma:
16.30 Tarjolla kahvia/teetä ja pientä iltapalaa
17.00 Tervetuloa ja Kotiseutuliiton palvelut kaupunginosayhdistyksille – järjestöpäällikkö Marika Punamäki
17.15 Flomembers -jäsenrekisteripalvelun käyttöesittely – Lassi Jalonen, Vuosaari-Seuran taloudenhoitaja
17.30 Yhdistysavain -jäsenrekisteripalvelun käyttöesittely, Leppävaara-Seuran pj Arja Salmi
17.45 Vapaata ajatustenvaihtoa, kysymyksiä, keskustelua, myös mahdollisuus esittää ideoita tai toiveita Kotiseutuliitolle
18.30 Ilta päättyy
Lämpimästi tervetuloa mukaan!