Aikidon kokeiluviikonloppu Winqvistinkadulla 26. – 27.1.

Lataa ilmoitus: ILMOITUS.pdf

Tule kokeilemaan kehoa ja mieltä kehittävää innostavaa kamppailulajia! Aikidoseura Machikara ry harjoittelee Winqvistinkatu 1 sijaitsevalla Fudoshin dojolla. Harjoituksia on sekä aikuisille että junioreille. Ensi viikonloppuna seura järjestää intensiivikurssin, joka toimii sekä johdantona Shoji Nishio -sensein aikidoon, että starttina aikidoharrastukselle. Tule tutustumaan!

Katso lisätietoja seuran nettisivuilta www.machikara.fi. Kurssilla opettavat mm. Suomen huipputason aikido-opettajat Rémi Delcos 6.dan ja Mikko Suikki 3.dan.

Machikara ry:n on voittoa tavoittelematon yhdistys, jonka toiminnan tarkoituksena on tarjota laadukasta liikunnanopetusta lähiseudun lapsille ja aikuisille hyvin edulliseen hintaan. Machikara ry on Suomen Aikidoliiton jäsenseura.