Ammattiopiston myymälä ja lounasravintola jälleen avattu
Stadin ammatti-ja aikuisopiston Prinsessantien myymälässä opiskelijoiden valmistamia tuotteita myynnissä. Leivoksia, leipomuksia ja myös kakkuja sekä muuta mielenkiintoista.
Myymälä auki maanantaisin klo 13-14 ja tiistaista-perjantaihin klo 13-15.
Ravintola Kokki
opiston oppilas-lounasravintola
Lounasajat ti-to klo 11.15-13.30
Osoite:
Prinsessantie 2
00820 Helsinki
Ravintola Kokki, pöytävaraukset
Ravintola Kokki on lounasaikaan auki tiistaista torstaihin klo 11.15 -13.30. Lounaamme on laktoositon ja kasvisruokamme lakto-ovovegaaninen. Muut erityisruokavaliotoiveet tulee ilmoittaa kolme arkipäivää aikaisemmin, jotta voimme palvella parhaalla mahdollisella tavalla.
Olemme tehostaneet asiakasturvallisuutta mm. harventamalla pöytien välejä, joten istumapaikkoja on vähemmän kuin ennen koronaa.
Suosittelemme tekemään pöytävarauksen sähköpostilla ravintola.kokki(at)edu.hel.fi tai puhelimitse 09 310 84770 arkisin 9-15. Saman päivän pöytävaraukset tulee tehdä aina puhelimitse.